Branża meblarska to jedna z najważniejszych gałęzi polskiego przemysłu. Uznani na rynku producenci mebli – w tym Alphadesk – zostali w tym roku zmuszeni stawić czoła pandemii, która wprowadziła niespodziewane problemy i pomogła zweryfikować założenia na przyszłość.

Oznaki tego, że Polska staje się potęgą przemysłu meblarskiego w skali świata, możemy obserwować już od kilku lat. Jakość polskich mebli została uznana na całym świecie. Zawdzięczamy to doskonałej staranności oraz doświadczeniu stolarzy. Biurko wykonane w polskiej stolarni znacznie różni się od tych importowanych z Chin, a różnica jest zauważalna na pierwszy rzut oka. Alphadesk cechuje wysokiej jakości blat, który poprzez swoje wycięcia oraz lakier zapewnia wytrzymałość na wiele lat. Chińskie biurka są często wykonane z niskiej jakości płyty wiórowej albo co gorsze z plastiku.

Alphadesk to producent ceniący sobie wysoką jakość. Biurka są tworzone z materiałów pochodzących z Polski, pozwala to zachować wysoki poziom produktu. Stosujemy materiały najwyższej klasy, czego przykładem jest nasz lakier – jedyny taki na rynku. Sam design jest również efektem ciężkiej pracy polskich artystów.

Dlaczego tak naprawdę Polska jest potęgą na międzynarodowej arenie producentów mebli? Wydaje się, że ta sytuacja jest spowodowana z jednej strony naszymi, wieloletnimi tradycjami meblarskimi z drugiej wysokiej jakości sprzętem do obróbki drewna. Dodatkowo nasze produkty powstają w dużej mierze z drewna pochodzącego z Polski i są konkurencyjne cenowo.

Głównym odbiorcą krajowych mebli są Niemcy – tam jest skierowanych ok. 36 proc. naszego eksportu. Prognoza na kolejne lata jest dla polskiej branży meblarskiej bardzo optymistyczna – według KPMG wartość produkcji sprzedanej wzrośnie do 50 mld zł w 2021 r. Jest to tym bardziej prawdopodobne, iż od 2012 roku w każdym kolejnym roku wartość sprzedaży naszych mebli rosła.

Nasza jakość oraz dbałość o detale jest doceniana za granicą. Trzeba o tym dumnie mówić i wspierać rozwój dobrze rokującego sektora. Pandemia pomogła wielu producentom przewartościować swoje podejście – a to powinno być kolejnym impulsem do zwiększenia konkurencyjności polskiej branży meblarskiej.